Medocentrum.cz - obchod moderního včelaře

Včelařské potřeby - Potřeby pro léčení

AFB Kit diagnostika moru plodu 

Vaše cena:
Běžná cena:229,00 Kč
Ušetříte - sleva:13.1% / 30,00 Kč
Množství skladem:0

Diagnostické soupravy od firmy Vitapro detekci moru a hniloby včelího plodu, které poskytují výsledky v terénu již během tří minut (s více než 98% prokázanou přesností), jsou nezbytným prostředkem, který včelařům umožní vyšetřit své úly již při prvním podezření na přítomnost moru nebo hniloby včelího plodu.

Včasná detekce hniloby a moru včelího plodu je nesmírně důležitá pro zabránění dalšího šíření choroby do zdravých včelstev. Dvě diagnostické soupravy od firmy Vita k rychlé a efektivní detekci hniloby a moru včelího plodu, vyvinuté Centrální vědeckou laboratoří (Central Science Laboratory), umožňují všem včelařům vyšetřit své úly již při prvním podezření na přítomnost hniloby nebo moru včelího plodu.

Diagnostické soupravy od firmy Vita jsou určeny buď pro detekci bakterie Melissococcus plutonius vyvolávající hnilobu plodu nebo bakterie Paenibacillus larvae subsp. larvae vyvolávající mor plodu. Poskytují výsledky s více než 98% prokázanou přesností během tří minut.

NÁVOD K POUŽITÍ1

K získání nejlepších výsledků doporučujeme vyjmout až tři larvy s podezřelými příznaky pomocí dodané špachtle a vložit je do lahvičky pro vyjmuté larvy.

DŮLEŽITÉ:

Souprava k detekci hniloby včelího plodu: Při provádění testů k detekci hniloby včelího plodu je nejlepší vytáhnout mladé larvy s podezřelými příznaky, neboť u starších larev mohou jiné patogeny maskovat protilátky uvolněné bakterií Melissococcus plutonius. Souprava k detekci moru včelího plodu: Koncentrace bakterie  Paenibacillus larvae subsp. larvae. mohou být však u mladých larev pod úrovní detekce. Pokud provádíte testy ke zjištění moru včelího plodu, vyberte proto larvy vykazující jasné suspektní příznaky.

Lahvičku velmi dobře protřepejte po dobu cca 20 vteřin, dokud se vzorek řádně nesmíchá s pufrovým roztokem. Ihned po protřepání odsajte malé množství tekutiny z lahvičky pomocí dodané pipety.

Vymáčkněte dvě (detekce moru plodu) nebo tři (detekce hniloby plodu) kapky do vzorkového žlábku na testeru.

Po uplynutí cca tří minut se objeví kontrolní čárka (označená písmenem C) a zobrazí sevýsledek.

« zpět