Medocentrum.cz - obchod moderního včelaře

ROMANOVSKÁ OVCE  Jmenuje se podle ruského města Romanov, kde se ovce poprvé vyskytla. Ovce romanovské jsou plodné a kožešinové plemeno. Romanovská ovce patří do skupiny kožichových ovcí. Kožich romanovské ovce se například používal jako vložka do leteckých kombinéz pro svoji lehkost a hřejivost.

ROMANOVSKÁ OVCE  Plodné plemeno. Rámec: malý až střední. Vlna: dlouhá bílá, krátký černý pesík, polojemná, délka vlny: 10 cm. Produkce vlny: bahnice 2 kg, berani 3,5 kg. Živá hmotnost v dospělosti: bahnice 40 - 50 kg, berani 60 - 80 kg. Chovná dospělost: 6 - 9 měsíců. Plodnost na obahněnou bahnici: 220 - 350 %. Přírůstek jehňata na pastvě: 200 - 220 g/den.

ROMANOVSKÁ  OVCE    Masná užitkovost plemene je slabší zejména pokud jde o osvalení. Menší přírůstek vlastního jehněte je více než dobře kompenzován vysokou kvalitou masa.  Maso bývá tmavší, chuťově částečně připomínající zvěřinu, není tučné s jemným aroma jehněčího.

ROMANOVSKÁ  OVCE   Naše ovce chováme celoročně na pastvě. K pastvě mají také ovce údolí lužního lesíka s potůčkem. V zimě krmíme ovce kvalitním senem, přidáváme ovoce z našeho sadu a v období bahnění přikrmujeme jádrem. Protože spolupracujeme na plemenném chovu s tehovskou farmou Inplem, jsou naše romanovské ovce pod přísnou veterinární kontrolou. 

ROMANOVSKÁ  OVCE    Sedmi až osmi měsíční jehňata, které nezařadíme do plemenného chovu, nabízíme k prodeji. Pro informace o prodeji jehňat, vlny a vyčiněných kožešin tel. 603486978